Przeprowadzki Żory. 4 rzeczy, o których często zapominamy w trakcie planowania przeprowadzki

Planowanie i organizowanie przeprowadzki to dla wielu osób bardzo stresujący moment w życiu. Nic dziwnego – w końcu musimy pamiętać o bardzo wielu rzeczach! Przedstawiamy cztery rzeczy, o których najczęściej zapominamy w trakcie planowania przeprowadzki.

przeprowadzki Żory

1. Zapasy spożywcze. Do nowego mieszkania bez problemu przewieziesz przyprawy, zamknięte słoiki i spożywcze artykuły sypkie. Może się jednak okazać, że w Twojej zamrażarce spoczywają kilogramy mrożonek, które nie przetrwają podróży. “Czystki” w mieszkaniu z pewnością powinny obejmować także lodówkę!

2. Nieużywane rzeczy. Przeprowadzka to dobry moment na posegregowanie ubrań, starych książek i dokumentów. Może się okazać, że zaoszczędzisz kilkanaście kartonów. A jakby jeszcze móc na tym zarobić? Nieużywane przedmioty i ubrania możesz wystawić wcześniej na aukcjach internetowych lub oddać charytatywnie do punktów zbiórek.

3. Opieka nad dziećmi i zwierzętami. Pamiętaj, że nie każda para rąk w trakcie przeprowadzki jest potrzebna: jeśli masz możliwość zorganizowania opieki dla dziecka, zrób to! Dla zwierząt pakowanie i wynoszenie wszystkich przedmiotów z domu może być zarówno stresujące, co nawet niebezpieczne. Pomyśl wcześniej nad zorganizowaniem dla nich opieki na czas przeprowadzki.

4. Pomoc we wnoszeniu przedmiotów. Jeśli chodzi o przeprowadzki Żory oferują dostęp do wielu firm transportowych, które – poza samym przewozem – świadczą także usługi we wnoszeniu kartonów i wielkogabarytowych sprzętów do nowego mieszkania. Jeśli nie posiadasz nikogo bliskiego, kto podjąłby się tego wymagającego siły i sprawności zadania, z pewnością jest to rozwiązanie dla Ciebie!