Jak skutecznie zwalczyć pchły w domu?

Zwierzęta domowe, zwłaszcza te wychodzące, mogą przynosić do domu licznych dzikich lokatorów. Często pojawiają się insekty takie, jak pchły czy kleszcze. Niekiedy zdarza się, że pchły z czworonoga rozchodzą się po całym mieszkaniu. Czy istnieje skuteczna metoda na pozbycie się ich z naszej przestrzeni?

Pchła – mało przyjazny pasażer na gapę

Psy i kot przynoszą pchły ze spacerów. Pchły to bezskrzydłe owady, bardzo małych rozmiarów – od 2 do 3 milimetrów. Mają aparat ssąco-kłujący, który służy do wysysania krwi żywicieli. Najczęściej stają się nimi psy, koty, inne drobne ssaki, ptaki oraz niestety również ludzie.

Usunięcie pcheł z mieszkania jest niezmiernie istotne, ponieważ te małe stworzenia przenoszą wiele groźnych chorób, w tym chorobę kociego pazura, dżumy, a także mogą być żywicielem pośrednim dla tasiemca.

Jak pozbyć się pcheł z domu?

Najskuteczniejsza metodą walki z insektem w domu jest oprysk całej jego powierzchni. Środek kupuje się w koncentracie, który rozcieńcza się wodą i rozpyla z pomocą spryskiwacza, szczególnie zwracając uwagę na zakamarki i szczeliny. Po około dwóch tygodniach zabieg należy powtórzyć.

Dodatkowo warto zainwestować w środek przeciw tym insektom dla naszych domowych pupili. Mogą to być krople lub specjalne obróżki.