Dlaczego ludzie nie odbierają wygranych w Lotto?

Jeśli jesteś jednym z niewielu szczęściarzy i udało Ci się trafić szóstkę w Lotto, nie zapomnij odebrać nagrodę w wyznaczonym czasie. Choć może się to wydawać dziwne, zdarzały się przypadki, gdy szczęśliwiec nigdy nie pojawił się w siedzibie Totalizatora Sportowego. Kiedy i jak należy odbierać wygraną?

Szczęśliwe numery Dużego Lotka i pechowi wygrywający

Najbardziej znanym przypadkiem z ostatnich lat jest wygrana w kolekturze w Wejherowe. Szczęśliwe liczby udało się trafić w grudniu 2008. Właściciel losu nigdy jednak nie odebrał wygranej. A kwota wcale nie była drobna. Czekało na niego niemal 12 000 000 złotych.

Jak podają przedstawiciele Totalizatora Sportowego, organizatora loterii, choć przypadki nieodebrania trafionej szóstki trafiają się sporadycznie, to jednak ilość nieodebranych wygranych wzrasta im niższy stopień wygranej. Najczęściej nikt nie zgłasza się po odbiór wypłat za czwórki lub trójki.

Dlaczego tak się dzieje? Powody są najczęściej prozaiczne. Ludzie gubią kupony, mogą one również ulegać zniszczeniu. Zdarza się także, że gracz po prostu zapomina o tym, że w ogóle zagrał. Efekt takiej niefrasobliwości może być naprawdę bolesny.