Kosmetyczka na wyjeździe: jak się spakować, by nie zwariować?

Wielokrotnie szykując się na wakacyjny wyjazd zastanawiamy się, jak ograniczyć przestrzeń, którą zajmują nasze kosmetyki. Przedstawiamy nasz niezbędnik kosmetyczny na wyjeździe, czyli pięć prostych porad, które pozwolą zaoszczędzić czas, miejsce i pieniądze!

1. Zainwestuj w uniwersalne kosmetyki. Wyjeżdżając z drugą połówką lub przyjaciółką możesz podzielić koszty (oraz zaoszczędzić miejsce w torbie!) na dwie osoby. Uniwersalne kosmetyki, takie jak żel pod prysznic, mydło, pasta do zębów, żel do golenia czy szampon do włosów możesz wykorzystać z drugą osobą.

2. Zakup odpowiednie opakowania. W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz różne opakowania, które umożliwiają zabranie mniejszej ilości kosmetyków. Możesz do nich przelać szampon, żel czy nawet krem do twarzy – sprawdzi się to szczególnie, gdy wyjeżdżasz jedynie na kilka dni.

3. Sprawdź ceny kosmetyków na miejscu. Niektóre produkty możesz dostać już w miejscu wypoczynku w podobnych (lub czasem nawet niższych) cenach. O ile zakupienie całej kolorówki może być nieco problematyczne, drogie i czasochłonne, o tyle w każdym markecie dostaniesz podstawowe produkty pielęgnacyjne. Zaoszczędzisz tym samym dużą ilość miejsca w bagażu.

4. Zminimalizuj swój bagaż. Oceń na chłodno, czy naprawdę potrzebujesz mleczka do twarzy, płynu do demakijażu i toniku. Obecnie bez problemu kupisz produkty 2w1 lub nawet 3w1, które zastąpią z powodzeniem kilka kosmetyków.

5. Wybieraj małe opakowania. Choć nie zawsze jest to opłacalne na początku (w końcu mniejsze produkty zwykle kosztują proporcjonalnie więcej od tych dużych), jeśli lecisz samolotem może się okazać, że skutecznie unikniesz opłat za nadbagaż. W końcu same podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne w pełnych wersjach mogą ważyć nawet kilka kilogramów.