Profile z miedzi, projektowanie przyrządów oraz oringi

Przemysł jest jednym z najważniejszych działów gospodarki, w którym to w procesach produkcyjnych wykorzystuje się różne materiały, przyrządy i maszyny . Nie chodzi tylko o specjalistyczny sprzęt, ale również o drobne elementy bez których jednak wiele czynności w przemyśle nie mogło by być wykonanych. W tym artykule przyjrzymy się dwóm produktom oraz jednemu ułatwieniu pracy wykorzystywanych w produkcji.

Profile z miedzi

Profile z tego typu metalu mają bardzo szerokie zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu, ponieważ cechują się niezwykle korzystnymi właściwościami. Po pierwsze miedź jest bardzo plastyczna i wytrzymała, więc bez problemu można wykonać z niej teowniki, ceowniki czy też rury więc każdy rodzaj profili, a po drugie bardzo dobrze przewodzi prąd i ciepło. Profile z miedzi są cenione w przemyśle energetycznym i z nich właśnie buduje się rozdzielnice niskiego i wysokiego napięcia. Również w szeroko rozumianym budownictwie bardzo chętnie sięga się po ten rodzaj materiału, na przykład płaskowniki miedziane są wykorzystywane w konstrukcji dachów i jako wykończenia dachowe, ponieważ są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz łatwe w obróbce.

Projektowanie przyrządów

Obecnie nie ma problemu z dostępnością narzędzi produkcyjnych, niemniej jednak zdarza się, iż dana linia produkcyjna wymaga specjalistycznego rozwiązania i sprzętu który po prostu jest nie do kupienia. W takiej sytuacji bez problemu można zlecić zaprojektowanie innowacyjnego przyrządu. Projektowanie takie odbywa się z niezwykłą precyzją i na początkowym etapie bardzo dokładnie analizowane są wszelkie możliwe rozwiązania. Po konsultacjach z osobą która będzie używać takiego przyrządu sporządzana jest odpowiednia dokumentacja. Dzięki temu jeżeli w przyszłości potrzebne będzie wprowadzenie zmian czy też dodatkowych ulepszeń w danym urządzeniu będzie to dużym ułatwieniem. Należy pamiętać że przede wszystkim nowe innowacyjne rozwiązanie ma poprawić warunki, jakość oraz szybkość wykonania danego zakresu prac, dlatego zlecenie takiego projektu zawsze powinno być kierowane do profesjonalnych firm.

Oring epdm

Oringi są elementem uszczelniającym, które niejednokrotnie poddawane są pracy w trudnych warunkach takich jak skrajne temperatury, smary czy oleje. EPDM- jest to kauczuk etylenowo- propylenowo- dienowy. Z takiej mieszanki wykonuje się specjalne oringi które mogą być z powodzeniem stosowane w szerokim zakresie temperatur od -45 stopni do ok.+150 stopni. Oringi epdm są jednymi z najbardziej standardowych uszczelnień i charakteryzują się wysoką odpornością na rozpuszczalniki na przykład takie jak alkohole, estry czy ketony. Odporne są również na działanie pary wodnej. Dodatkowo oringi te wykazują bardzo dużą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju odkształcenia (odwrócona deformacja). Oring epdm pomimo tego iż wydaje się być niepozornym elementem to odgrywa bardzo ważną rolę w działaniu i funkcjonowaniu maszyn produkcyjnych, dlatego zawsze warto kupować tylko uszczelnienia wysokiej jakości.